Misja

Smyki z Gimnastyki powstały z potrzeby i chęci zarażenia dzieci zapałem do ćwiczeń, pokazania im jak ruch może być ciekawym wyzwaniem oraz nauki co dla Nas zdrowe, a jakie przyzwyczajenia są nieprawidłowe.

Nasza Kadra

Kim jesteśmy?

Ewa Makieła

Właścicielka firmy "Smyki z Gimnastyki", fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Założycielka Smyków z Gimnastyki. Od 2015 roku prowadzi zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci. Praca z dziećmi niesamowicie ją cieszy, a to że dzieci wychodzą z zajęć bardziej świadome i cieszące się ruchem jest dla niej niesamowicie budujące.

Odbyte kursy: kierownika i wychowawcy wypoczynku, animatora zabaw dziecięcych, terapii manualnej IFOMPT, masażu tkanek głębokich, instruktora pływania niemowląt, masażu Shantala dla niemowląt, kinesiotapingu, metody PNF, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, rehabilitacji niemowląt 0-12msc, trenera przygotowania motorycznego oraz liczne staże w placówkach rehabilitacji dziecięcej.

Prywatnie: Świeżo upieczona mama Maksika. Kocham taniec, podróże i wędrówki po górach oraz deski: w lecie wakeboard, a w zimie snowboard.

Katarzyna Sęk

Smykowa asystentka do spraw wszelakich

W Smykach pojawiła się w październiku 2022. Jej atrybuty to telefon, laptop i dostęp do maila. Dba o zajęcia "zza kulis", czyli o terminy, informacje, reguły. Pomoże w doborze grupy, zapisach, rozliczeniach.

Odbyte kursy: Kurs kierownika wypoczynku i wychowawcy kolonijnego

Prywatnie: Lubię podróżować i zwiedzać. Nie nudzą mnie kolejne zamki i muzea z obrazami. W wolnym czasie chodzę na spacery, w góry lub oglądam filmy.

Martyna Cichocka

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej, kierowniczka smykowych social mediów

Od 2020 roku prowadzi zajęcia jako wychowawca kolonijny, a od 2021 roku ćwiczy z naszymi Smykami. Na zajęciach ceni sobie pozytywną atmosferę, oraz dyscyplinę, dzięki której może wprowadzać u dzieci prawidłowe nawyki ruchowe. Zajmuje się także Smykowym Instagramem publikując posty wiedzowe, a także dodając każdego dnia relacje z przeprowadzanych zajęć.

Odbyte kursy: Kinesiotapingu, Instruktor Gimnastyki Korekcyjnej CKKS, Wychowawca i kierownik wypoczynku, Masaż tkanek głębokich, Diagnostyka wad w postawie ciała i skolioz idiopatycznych z elementami specyficznej fizjoterapii

Poza Smykami jest tancerką stylu współczesnego i studiuje Fizjoterapię na AWF w Krakowie.

Prywatnie: Uznaję jedynie aktywne spędzanie czasu wolnego, więc nieobce mi są wyprawy górskie oraz rowerowe. Moje życie wypełnia taniec, śpiew i malowanie, którym oddaję się podczas podróży, zarówno tych małych, jak i tych dużych.

Małgorzata Hopciaś

Smykowa asystentka do spraw wszelakich

W Smykach pojawiła się ponurą jesienią 2022 r., by zadbać o jak najlepszą organizację sportowych projektów. Zrobi co w jej mocy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik oraz by każdy Smyk wyniósł z zajęć masę niezapomnianych wspomnień i dobrych nawyków. Z dzieciakami częściej pracuje nad zadaniami z matematyki niż poprawną postawą, więc ma nadzieję, że dzięki działalności w Smykach zdrowe nawyki i sportowy zapał wprowadzi i do swojej codzienności.

Poza Smykami studiuje Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Prywatnie: Jestem miłośniczką muzyki. Działam w studenckim radiu i śpiewam w chórze. Uwielbiam jeździć na rowerze, szczególnie po najpiękniejszych zakątkach Krakowa.

Sylwia Borkowska

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Od 2021 roku prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w Smykach. Wcześniej była wolontariuszem w Domu Dziecka, a rola starszej siostry przyczyniła się do rozwoju kreatywności niezbędnej w kontakcie z dziećmi. Podczas swoich zajęć łączy naukę z zabawą. W grupie rozwija relacje oparte na wzajemnym wsparciu oraz zdrowym współzawodnictwie. Dzięki temu dzieci wychodzą z zajęć szczęśliwe i zmotywowane do ruchu.

Odbyte kursy: Kurs młodszego ratownika WOPR, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, masażu tkanek głębokich, medycznego trenera personalnego

Poza smykami studiuje fizjoterapię na AWF w krakowie.

Prywatnie: Uwielbiam podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Najczęściej wybieram rolki, rower lub waveboard, ale chętnie próbuję również nowych aktywności. Poza tym hobbystycznie zajmuję się fotografią i obróbką zdjęć.

Bartłomiej Gruszka

fizjoterapeuta, instruktor gimnastyki korekcyjnej

Od 2018 roku pracuje z dziećmi zarówno jako animator czasu wolnego jak i wychowawca kolonijny. Ze Smykami związany od 2021 roku. Na zajęciach łączy ćwiczenia z zabawą, tak aby dzieci kojarzyły pożyteczną korekcję z czymś przyjemnym.

Odbyte kursy: Kurs wychowacy wypoczynku, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, Pedagog w procesie usprawniania neurorozwojowego według koncepcji DENEMS, Masaż Tkanek Głębokich, Kompleksowa Integracja Kręgosłupa

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na AWF w Krakowie, prowadzi półkolonie i urodziny sportowe.

Prywatnie: Moje zainteresowania to sport, muzyka, a przede wszystkim taniec, z którym związany jestem od 7 roku życia. Z początku trenowałem 11 lat taniec towarzyski, lecz po ukończeniu liceum swoich sił próbuję w tańcach ludowych. W wolnym czasie lubię grać na pianinie lub gitarze, ale przede wszystkim staram się go spędzać aktywnie - w lecie zwiedzając nowe miejsca rowerem, a w zimie szusując na nartach.

Maria Zybek

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Przygodę w Smykach rozpoczeła w czerwcu 2022 jako instruktor gimanstyki korekcyjnej. W swojej pracy chce pokazać, że prawidłowa postawa oraz ruch mogą iść w parze z dobrą zabawą. Widzac postępy najmłodszych czuje ogromną satysfakcję i radość, dlatego jako instruktor jest wymagająca, ale nigdy nie zapomina o uśmiechu na twarzy i dobrej atmosferze na zajęciach

Odbyte kursy: Kurs kierownika wypoczynku

Poza Smykami tańczy sportowy Pole Dance oraz wykonuje masaże.

Prywatnie: Mój wolny czas zazwyczaj spędzam aktywnie: trenując pole dance, na siłowni, biegając lub spacerujac. Czasem jednak lubię odizolować się od świata z filizanką kawy, dobrą ksiązką lub filmem.

Anna Wicherek

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Prowadzenie zajęć gimnastyki korekcyjnej ze Smykami zaczęła w 2022. W pracy z dziećmi chce pokazać, że ruch i zdrowa postawa mogą iść w parze z zabawą i radością. Dzięki długoletniemu śpiewaniu w chórze dziewczęcym, wie jak ważna jest umiejętość współpracy i empatii w grupie, czego chce uczyć swoich podopiecznych.

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Prywatnie: Uwielbiam być w ruchu, czas wolny poświęcam na spacery, jazdę na rowerze czy wrotkach oraz pływanie. Cenię sobie także dobre filmy i lubię uczyć się języków obcych. Moją pasją od dawna jest śpiewanie, dlatego też muzyka towarzyszy mi na każdym kroku, dodaje energii i napędza do działania.

Małgorzata Sidło

instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Współpracę ze Smykami rozpoczęła jesienią w 2022 roku. Kształtowanie prawidłowych wzorców ruchowych oraz postawy ciała poprzez zabawę to najlepszy sposób by zachęcić młodego człowieka do ruchu, także na późniejszym etapie życia. Dzięki wieloletniemu trenowaniu piłki siatkowej jest świadoma, jak istotna jest umiejętność współpracy w grupie oraz wspólne motywowanie się do osiągania założonych celów.

Odbyte kursy: Kurs masażu klasycznego, kurs automasażu i rolowania, kurs Masażu Sportowego z elementami nowoczesnych terapii. Kurs Kinesiotapingu. Wychowawca kolonijny, trenerka PZPS oraz instruktorka turystyki rowerowej.

Poza Smykami: Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.Ukończyła dwie specjalizacje na kierunku wychowanie fizyczne: z zakresu odnowy biologicznej oraz menedżera sportu.

Prywatnie: Uwielbiam wszelką aktywność sportową począwszy od pływania, sportów zespołowych, po górskie wędrówki. Dobra książka oraz ulubiona muzyka to najlepszy przepis na bierny odpoczynek.

Katarzyna Przybysz

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Najnowsza Kasia z drużyny Smyków. Dołączyła do instruktorów gimnastyki korekcyjnej w styczniu 2023 roku. Miłość do pracy z dziećmi rozwijała się u niej już na studiach i podczas zajmowania się najmłodszymi na sali zabaw. Na swoich zajęciach dba o przyjazną atmosferę i szczery uśmiech każdego Smyka, nie zapominając o terapeutycznym celu oraz pokazaniu radości, którą można czerpać z aktywności fizycznej. Zwraca szczególną uwagę na komfort małych podopiecznych, a pracę z nimi opiera na rozmowie i wzajemnym szacunku.

Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Poza Smykami pracuje jako fizjoterapeutka, usprawniając krakowskich Seniorów.

Prywatnie: Mała Kasia dzięki klasom sportowym, do których uczęszczała w szkole wypróbowała chyba większość dyscyplin sportowych, zaczynając od koszykówki, lekkoatletyki, pływania czy badmintona, kończąc na akrobatyce i gimnastyce artystycznej. Miejsce w sercu dorosłej już Kasi zajmuje jazda na rolkach, długie trasy rowerowe i szlaki górskie. Kolekcjonerka prac plastycznych od najmłodszych podopiecznych.

Maria Cich

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej, instruktorka jazdy na rolkach

Przygodę pracy ze Smykami rozpoczęła w 2022 jako instruktorka jazdy na rolkach i równocześnie dołączyła do zespołu gimnastyki korekcyjnej. Łącząc obie te profesje chce pokazać, że prawidłowa postawa oraz nawyki i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna są niezbędne w prawidłowym rozwoju dzieci. Na rolkach uczy dzieci od podstaw prawidłowej techniki jazdy, slalomu oraz pokonywania przeszkód, a na zajęciach z gimnastyki zwraca uwagę na prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń i jednocześnie nie zapomina o tym, aby aktywizować grupę i zachęcać dzieci do współpracy. Wcześniej jako wolontariuszka w szkole podstawowej pomagała w organizacji i przeprowadzaniu Dni Sportu oraz Dni Otwartych, dzięki którym zebrała doświadczenie w przygotowywaniu ciekawych zajęć i aktywności, łączących jednocześnie aspekty edukacji oraz zabawy.

Odbyte kursy: Kurs Kinesiotapingu (KT1, KT2)

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz doszkala się i trenuje jazdę na rolkach, zwłaszcza w zakresie jazdy szybkiej i slalomu, aby ciągle podnosić swoje kompetencje oraz jakość prowadzonych zajęć.

Prywatnie: Wolny czas poświęcam na trenowanie innych aktywności z którymi jestem mocno związana, takich jak bieganie oraz trening siłowy. Lubię również jeździć na rowerze oraz chodzić po górach. A jeśli w danym momencie nie jestem w ruchu, to można spotkać mnie w towarzystwie ciekawej książki, bo czytanie również jest czynnością na którą uwielbiam przeznaczyć wolną chwilę.

Halyna Levinson

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Pracę ze Smykami zaczęła w kwietniu 2023r. Od dzieciństwa, przez 10 lat, zajmowała się gimnastyką artystyczną i pod koniec była asystentką trenera. Wtedy pojawiła się miłość do nauczania dzieci aktywności sportowej. W pracy ze Smykami docenia staranność na zajęciach, dyscyplinę i pozytywną atmosferę.

Poza smykami studiuje fizjoterapie na Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Prywatnie: w wolnych chwilach maluję obrazy po numerach. Lubię podróże, uwielbiam psy i różne zwierzęta. W przyszłości chciałabym zająć się tańcem.

Monika Trojan

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Do kadry Smyków dołączyła w 2023 roku. Pragnie łączyć radość i zabawę z nauką prawidłowych wzorców ruchowych. Ma ogromne serce do dzieci i bardzo łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Nieodłączną częścią zajęć jest dla niej muzyka, najczęściej są to przeboje z najnowszych produkcji filmów animowanych.

Odbyte kursy: Miesięczny wolontariat w kompleksie przedszkolno- żłobkowym

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz tańczy w zespole tańca współczesnego.

Prywatnie: tańczę niestrudzenie od 6 roku życia, przez co aktywność ruchowa jest dla mnie zakodowaną oczywistością. Poza tym, bardzo lubię podróżować i okrywać nowe miejsca. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, dlatego też praca z nimi jest dla mnie po prostu przyjemnością.

Natalia Ślusarczyk

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

W zespole Smyków od jesieni 2023 roku. Jednak pracę z dziećmi rozpoczęła już w 2018 roku jako wolontariusz, a w późniejszych latach wychowawca na koloniach wakacyjnych. Zajęcia z najmłodszymi to dla niej czas pełen radości, jednak nie brakuje też elementów nauki poprzez zabawę. Cały czas chce zdobywać nową wiedzę i umiejętności aby przekazywać je dalej smykom.

Odbyte kursy: Kurs wychowawcy kolonijnego

Poza Smykami studiuje Fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Prywatnie : Uwielbiam każdą formę aktywności fizycznej, a szczególnie wędrowanie po górach. Od niedawna amatorsko trenuję też wspinaczkę oraz kolarstwo grawitacyjne. Lubię spędzać czas z ludźmi, dlatego w każdej aktywności znajduję sportowego kompana. W wolnym czasie lubię też sięgnąć po dobrą książkę.

Patrycja Joniec

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Do Smyków dołączyła jesienią 2023 roku. Od najmłodszych lat związana z muzyką oraz tańcem towarzyskim. Swoją pasję do ruchu realizuje prowadząc zajęcia dla dzieci, zwracając szczególną uwagę na prawidłowe wzorce postawy ciała. Swoją pracę z dziećmi rozpoczęła w 2023 roku jako wychowawca kolonijny oraz instruktor tańca towarzyskiego na koloniach wakacyjnych. Czerpie radość i satysfakcje z możliwości szkolenia najmłodszych.

Odbyte kursy: Kurs współczesnego masażu klasycznego, Kurs wychowawcy kolonijnego,

Poza smykami studiuje Fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Prywatnie: Swój czas wolny spędzam głównie aktywnie. Największą przyjemność sprawiają mi piesze wycieczki górskie. Od najmłodszych lat interesuję muzyką i tańcem. Przez wiele lat trenowałam taniec towarzyski,aktualnie próbuję swoich sił w tańcu ludowym.

Anna Wędrychowicz

instruktorka gimnastyki korekcyjnej

W Smykach od października 2023 roku. Z aktywnością fizyczną ma sporo wspólnego. Od szkoły podstawowej trenuje siatkówkę i tenisa stołowego.

Odbyte kursy: Kurs wychowawcy kolonijnego

Poza Smykami studiuje Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Prywatnie: Często zwiedzam i pozdróżuje. Lubię łączyć spacery lub bieganie ze zwiedzaniem nowych miasteczek. Poza zajęciami na uczelni chodzę też na siłownię, gdzie lubię podźwigać większe ciężary.

Michalina Krakowiak

instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Do zespołu Smyków dołączyła od stycznia 2024r. Studiuje na krakowskiej AWF i ma za sobą praktyki w szkole podstawowej. Chciałaby pokazać dzieciom, jak wiele radości daje aktywność fizyczna, oraz zaszczepić w nich pasję do ruchu.

Poza Smykami studiuje Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Prywatnie: Jestem zawodnikiem kickboxingu. Najlepiej odpoczywam w górach, rekreacyjnie się wspinam. Lubię wyzwania fizyczne i intelektualne.

Patrycja Sopicka

instruktorka zajęć rolkowych

Na rolkach jeździ odkąd pamięta, a ponowną miłość do tego sportu poczuła kilka lat temu, co sprawiło, że zapragnęła podzielić się tą pasją z innymi osobami. Lubi pracę z dziećmi, oczywiście ze wzajemnością - jej pozytywna energia, mnóstwo uśmiechu i cierpliwość każdemu umila trudne początki jazdy na rolkach. Na zajęciach kładzie nacisk na prawidłową pozycję i technikę jazdy nie zapominając o dobrej zabawie i odpowiednim nawodnieniu.

Odbyte kursy: kurs intruktora rolek, kurs wychowawcy kolonijnego, kurs instruktora snowboardu, kurs instruktora pływania

Poza Smykami studiuje Wychowanie Fizyczne w Służbach Mundurowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Prywatnie: Uwielbiam spędzać czas aktywnie, chodzić po górach, pływać, a w zimie jeździć na snowboardzie oraz nartach. Lubię podróżować i poznawać nowe kraje, a zwłaszcza ich lokalne jedzenie!