Misja

Smyki z Gimnastyki powstały z potrzeby i chęci zarażenia dzieci zapałem do ćwiczeń, pokazania im jak ruch może być ciekawym wyzwaniem oraz nauki co dla Nas zdrowe, a jakie przyzwyczajenia są nieprawidłowe.

Nasza Kadra

Kim jesteśmy?

Ewa Makieła

Właścicielka firmy "Smyki z Gimnastyki", fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Założycielka Smyków z Gimnastyki. Od 2015 roku prowadzi zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci. Praca z dziećmi niesamowicie ją cieszy, a to że dzieci wychodzą z zajęć bardziej świadome i cieszące się ruchem jest dla niej niesamowicie budujące.

Odbyte kursy: kierownika i wychowawcy wypoczynku, animatora zabaw dziecięcych, terapii manualnej IFOMPT, masażu tkanek głębokich, masażu Shantala dla niemowląt, kinesiotapingu, metody PNF, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, rehabilitacji niemowląt 0-12msc, trenera przygotowania motorycznego oraz liczne staże w placówkach rehabilitacji dziecięcej.

Poza Smykami zajmuje się fizjoterapią dzieci i niemowląt, swojego czasu prowadziła pływanie niemowląt

Prywatnie: Świeżo upieczona mama. Kocham taniec, podróże i wędrówki po górach oraz deski: w lecie wakeboard, a w zimie snowboard.

Katarzyna Sęk

Smykowa asystentka do spraw wszelakich

W Smykach pojawiła się w październiku 2022. Jej atrybuty to telefon, laptop i dostęp do maila. Dba o zajęcia "zza kulis", czyli o terminy, informacje, reguły. Pomoże w doborze grupy, zapisach, rozliczeniach.

Odbyte kursy: Kurs kierownika wypoczynku i wychowawcy kolonijnego

Prywatnie: Lubię podróżować i zwiedzać. Nie nudzą mnie kolejne zamki i muzea z obrazami. W wolnym czasie chodzę na spacery, w góry lub oglądam filmy.

Agnieszka Barszczewska

Smykowa prawa ręka, fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Od 2019 roku prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci. Praca z dziećmi daje jej ogrom satysfakcji, ale też motywację do podnoszenia własnych kwalifikacji. Jej tajną bronią w pracy z najmłodszymi jest łączenie ćwiczeń z muzyką Disneya.

Odbyte kursy: Kinesiotapingu, Treningu kobiet w ciąży, Gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej, Anatomii Palpacyjnej, Masażu Tkanek Głębokich

Poza Smykami realizuję się jako fizjoterapeutka pracując z dorosłymi pacjentami.

Prywatnie: Pogodne dni uwielbiam spędzać na rolkach lub jeżdżąc konno, a w wolnym czasie tworzę ilustracje do kartek okolicznościowych, BulletJournal i piekę serniki.

Martyna Cichocka

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej, kierowniczka smykowych social mediów

Od 2020 roku prowadzi zajęcia jako wychowawca kolonijny, a od 2021 roku ćwiczy z naszymi Smykami. Na zajęciach ceni sobie pozytywną atmosferę, oraz dyscyplinę, dzięki której może wprowadzać u dzieci prawidłowe nawyki ruchowe. Zajmuje się także Smykowym Instagramem publikując posty wiedzowe, a także dodając każdego dnia relacje z przeprowadzanych zajęć.

Odbyte kursy: Kinesiotapingu (KT1,KT2), Wychowawca wypoczynku, Gimnastyki Korekcyjnej CKKS

Poza Smykami jest tancerką stylu współczesnego i studiuje Fizjoterapię na AWF w Krakowie.

Prywatnie: Uznaję jedynie aktywne spędzanie czasu wolnego, więc nieobce mi są wyprawy górskie oraz rowerowe. Moje życie wypełnia taniec, śpiew i malowanie, którym oddaję się podczas podróży, zarówno tych małych, jak i tych dużych.

Małgorzata Hopciaś

Organizatorka Smykowych Wyjazdów Narciarskich

W Smykach pojawiła się ponurą jesienią 2022 r., by zadbać o jak najlepszą organizację sportowych projektów, a w szczególności nadchodzących wyjazdów na narty. Zrobi co w jej mocy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik oraz by każdy Smyk wyniósł z wyjazdów i zajęć masę niezapomnianych wspomnień. Z dzieciakami częściej pracuje nad zadaniami z matematyki niż poprawną postawą, więc ma nadzieję, że dzięki działalności w Smykach zdrowe nawyki i sportowy zapał wprowadzi i do swojej codzienności.

Poza Smykami studiuje Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Prywatnie: Jestem miłośniczką muzyki. Działam w studenckim radiu i śpiewam w chórze. Uwielbiam jeździć na rowerze, szczególnie po najpiękniejszych zakątkach Krakowa.

Sylwia Borkowska

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Od 2021 roku prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w Smykach. Wcześniej była wolontariuszem w Domu Dziecka, a rola starszej siostry przyczyniła się do rozwoju kreatywności niezbędnej w kontakcie z dziećmi. Podczas swoich zajęć łączy naukę z zabawą. W grupie rozwija relacje oparte na wzajemnym wsparciu oraz zdrowym współzawodnictwie. Dzięki temu dzieci wychodzą z zajęć szczęśliwe i zmotywowane do ruchu.

Odbyte kursy: Kurs młodszego ratownika WOPR, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

Poza smykami studiuje fizjoterapię na AWF w krakowie.

Prywatnie: Uwielbiam podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Najczęściej wybieram rolki, rower lub waveboard, ale chętnie próbuję również nowych aktywności. Poza tym hobbystycznie zajmuję się fotografią i obróbką zdjęć.

Bartłomiej Gruszka

fizjoterapeuta, instruktor gimnastyki korekcyjnej

Od 2018 roku pracuje z dziećmi zarówno jako animator czasu wolnego jak i wychowawca kolonijny. Ze Smykami związany od 2021 roku. Na zajęciach łączy ćwiczenia z zabawą, tak aby dzieci kojarzyły pożyteczną korekcję z czymś przyjemnym.

Odbyte kursy: Kurs wychowacy wypoczynku, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na AWF w Krakowie, prowadzi półkolonie i urodziny sportowe.

Prywatnie: Moje zainteresowania to sport, muzyka, a przede wszystkim taniec, z którym związany jestem od 7 roku życia. Z początku trenowałem 11 lat taniec towarzyski, lecz po ukończeniu liceum swoich sił próbuję w tańcach ludowych. W wolnym czasie lubię grać na pianinie lub gitarze, ale przede wszystkim staram się go spędzać aktywnie - w lecie zwiedzając nowe miejsca rowerem, a w zimie szusując na nartach.

Magdalena Łaś

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Od tego roku prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla Smyków łącząc zabawę z prawidłową postawą jak i nawykami ruchowymi. W 2021 odbywała praktyki w przychodni rehabilitacyjnej wymyślając ćwiczenia nawet dla najmłodszych pacjentów. Praca z dziećmi przynosi jej niezmierną satysfakcję, co później przenosi się na osiągane efekty.

Odbyte kursy: Kręgosłup szyjny i piersiowy w praktyce fizjoterapeuty

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz udziela się jako wolontariusz w jednym z centrum osteopatii w Krakowie.

Prywatnie: Mając odrobinę wolnego czasu lubię go poświęcić na podróże, wędrówkę po górach czy inny rodzaj aktywności. Uwielbiam zatrzymać moment ujmując go na obiektywie aparatu. Dodatkowo ogromną radość sprawia mi przebywanie wśród ludzi i natury.

Maria Zybek

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Przygodę w Smykach rozpoczeła w czerwcu 2022 jako instruktor gimanstyki korekcyjnej. W swojej pracy chce pokazać, że prawidłowa postawa oraz ruch mogą iść w parze z dobrą zabawą. Widzac postępy najmłodszych czuje ogromną satysfakcję i radość, dlatego jako instruktor jest wymagająca, ale nigdy nie zapomina o uśmiechu na twarzy i dobrej atmosferze na zajęciach

Odbyte kursy: Kurs kierownika wypoczynku

Poza Smykami tańczy sportowy Pole Dance oraz wykonuje masaże.

Prywatnie: Mój wolny czas zazwyczaj spędzam aktywnie: trenując pole dance, na siłowni, biegając lub spacerujac. Czasem jednak lubię odizolować się od świata z filizanką kawy, dobrą ksiązką lub filmem.

Anna Wicherek

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Prowadzenie zajęć gimnastyki korekcyjnej ze Smykami zaczęła w 2022. W pracy z dziećmi chce pokazać, że ruch i zdrowa postawa mogą iść w parze z zabawą i radością. Dzięki długoletniemu śpiewaniu w chórze dziewczęcym, wie jak ważna jest umiejętość współpracy i empatii w grupie, czego chce uczyć swoich podopiecznych.

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Prywatnie: Uwielbiam być w ruchu, czas wolny poświęcam na spacery, jazdę na rowerze czy wrotkach oraz pływanie. Cenię sobie także dobre filmy i lubię uczyć się języków obcych. Moją pasją od dawna jest śpiewanie, dlatego też muzyka towarzyszy mi na każdym kroku, dodaje energii i napędza do działania.

Katarzyna Bulanda

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Pracę ze Smykami rozpoczęła w 2022 roku. Pragnie poszerzać wiedzę Smyków i ich rodziców na temat prawidłowej postawy ciała oraz wagi ruchu w kontekście rozwoju młodego człowieka. Udaje się jej to spełnić dzięki dużemu zaangażowaniu oraz miłej atmosferze na zajęciach, co gwarantuje świetną zabawę Smyków niezależnie od wieku. Twierdzi, że podstawą każdego sukcesu Smyka jest pozytywne nastawienie!

Poza Smykami: studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Prywatnie: Wolne chwile uwielbiam spędzać aktywnie: na praktykowaniu jogi, spacerach, czy jeździe na rowerze. Bardzo często podczas różnych wycieczek towarzyszy mi aparat fotograficzny pozwalający uwiecznić najpiękniejsze chwile: zarówno moje, jak i moich bliskich. Natomiast wieczorami uwielbiam zanurzyć się w świecie książek - czy to fantastycznych, czy merytorycznych.

Małgorzata Sidło

instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Współpracę ze Smykami rozpoczęła jesienią w 2022 roku. Kształtowanie prawidłowych wzorców ruchowych oraz postawy ciała poprzez zabawę to najlepszy sposób by zachęcić młodego człowieka do ruchu, także na późniejszym etapie życia. Dzięki wieloletniemu trenowaniu piłki siatkowej jest świadoma, jak istotna jest umiejętność współpracy w grupie oraz wspólne motywowanie się do osiągania założonych celów.

Odbyte kursy: Kurs masażu klasycznego, kurs automasażu i rolowania, kurs Masażu Sportowego z elementami nowoczesnych terapii. Kurs Kinesiotapingu. Wychowawca kolonijny, trenerka PZPS oraz instruktorka turystyki rowerowej.

Poza Smykami: Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.Ukończyła dwie specjalizacje na kierunku wychowanie fizyczne: z zakresu odnowy biologicznej oraz menedżera sportu.

Prywatnie: Uwielbiam wszelką aktywność sportową począwszy od pływania, sportów zespołowych, po górskie wędrówki. Dobra książka oraz ulubiona muzyka to najlepszy przepis na bierny odpoczynek.

Katarzyna Przybysz

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej

Najnowsza Kasia z drużyny Smyków. Dołączyła do instruktorów gimnastyki korekcyjnej w styczniu 2023 roku. Miłość do pracy z dziećmi rozwijała się u niej już na studiach i podczas zajmowania się najmłodszymi na sali zabaw. Na swoich zajęciach dba o przyjazną atmosferę i szczery uśmiech każdego Smyka, nie zapominając o terapeutycznym celu oraz pokazaniu radości, którą można czerpać z aktywności fizycznej. Zwraca szczególną uwagę na komfort małych podopiecznych, a pracę z nimi opiera na rozmowie i wzajemnym szacunku.

Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Poza Smykami pracuje jako fizjoterapeutka, usprawniając krakowskich Seniorów.

Prywatnie: Mała Kasia dzięki klasom sportowym, do których uczęszczała w szkole wypróbowała chyba większość dyscyplin sportowych, zaczynając od koszykówki, lekkoatletyki, pływania czy badmintona, kończąc na akrobatyce i gimnastyce artystycznej. Miejsce w sercu dorosłej już Kasi zajmuje jazda na rolkach, długie trasy rowerowe i szlaki górskie. Kolekcjonerka prac plastycznych od najmłodszych podopiecznych.

Maria Cich

fizjoterapeutka, instruktorka gimnastyki korekcyjnej, instruktorka jazdy na rolkach

Przygodę pracy ze Smykami rozpoczęła w 2022 jako instruktorka jazdy na rolkach i równocześnie dołączyła do zespołu gimnastyki korekcyjnej. Łącząc obie te profesje chce pokazać, że prawidłowa postawa oraz nawyki i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna są niezbędne w prawidłowym rozwoju dzieci. Na rolkach uczy dzieci od podstaw prawidłowej techniki jazdy, slalomu oraz pokonywania przeszkód, a na zajęciach z gimnastyki zwraca uwagę na prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń i jednocześnie nie zapomina o tym, aby aktywizować grupę i zachęcać dzieci do współpracy. Wcześniej jako wolontariuszka w szkole podstawowej pomagała w organizacji i przeprowadzaniu Dni Sportu oraz Dni Otwartych, dzięki którym zebrała doświadczenie w przygotowywaniu ciekawych zajęć i aktywności, łączących jednocześnie aspekty edukacji oraz zabawy.

Odbyte kursy: Kurs Kinesiotapingu (KT1, KT2)

Poza Smykami studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz doszkala się i trenuje jazdę na rolkach, zwłaszcza w zakresie jazdy szybkiej i slalomu, aby ciągle podnosić swoje kompetencje oraz jakość prowadzonych zajęć.

Prywatnie: Wolny czas poświęcam na trenowanie innych aktywności z którymi jestem mocno związana, takich jak bieganie oraz trening siłowy. Lubię również jeździć na rowerze oraz chodzić po górach. A jeśli w danym momencie nie jestem w ruchu, to można spotkać mnie w towarzystwie ciekawej książki, bo czytanie również jest czynnością na którą uwielbiam przeznaczyć wolną chwilę.

Iga Grochowska

Instruktorka jazdy na rolkach

Pracuje w zespole smyków dopiero od wiosny 2022 roku jako instruktor jazdy na rolkach. Przerabia z dzieciakami wszystko od podstaw do faktycznego slalomu, którym zresztą głównie się zajmuje. Bez problemu dogaduje się z dzieciakami, głównie dlatego, że jako najmłodszy członek zespołu smyków czerpie z jazdy na rolkach podobną frajdę co jej podopieczni.

Poza smykami uczy się w jednym z krakowskich liceów ogólnokształcących. Pracuje również jako korepetytorka między innymi z języka angielskiego. Regularnie trenuje też jazdę slalomową na rolkach, żeby jej podopieczni za szybko nie prześcignęli jej umiejętnościami ;)

Prywatnie: Przyznam się, że rzadko kiedy mam czas wolny. Lubię być ciągle zajęta i organizować każdą wolną chwilę mojego życia. Jeśli jakimś cudem uda mi się zachować jakiś czas dla siebie, robię wszystko żeby wyrwać się z domu, albo znaleźć sobie jak najwięcej nowych zajęć żeby taka sytuacja się przypadkiem nie powtórzyła.

Kamila Słomiany

Instruktorka jazdy na rolkach

Zajecia w Smykach prowadzi od jesieni 2022 roku, jako instruktorka jazdy na rolkach. Doświadczenie zdobyła pracując ponad rok w krakowkiej wrotkarni ""Przewrotki"", gdzie jako instruktorka nauczała zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Duży nacisk w swojej pracy kładzie na technikę jazdy, który jej zdaniem jest kluczem do sukcesu efektywnej i płynnej jazdy na rolkach i wrotkach. Dlatego jej główne kierunki nauczania to podstawy i zajęcia średniozaawansowane oraz szkolenie technik połączone z zabawą - dotosowaną odpowiednio do wieku Smyków

Odbyte kursy: Kurs wychowawcy kolonijnego, kurs pierwszej pomocy

Poza Smykami: Studiuje II stopień administracji na Uniwerytecie Pedagogicznym oraz pracuje jako recepcjonistka

Prywatnie: Posiadam wiele zainteresowań, które pozwalają mi się sukcesywnie rozwijać. Cechuję się dokładnością, która pozwala mi osiągać coraz lepsze wyniki chociażby w jeździe na rolkach, w której ulubioną dziedziną pozostaje freeskating. Ponadto biegam w Akademickim Związku Sportowym zarówno na długie, jak i którkie dystanse. Nową zajawką stały się dla mnie ćwiczenia siłowe. Łączę dwie prace, studia i pasje - jednym słowem lubię kiedy się dzieje!